Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında lider konumdaki Schneider Electric, geçtiğimiz günlerde tamamen dijital olarak gerçekleştirilen Hannover Messe 2021’de bir dizi Geleceğin Endüstrileri inovasyonunu açıkladı ve sektörler arası iş birliğinin güçlendirilmesi çağrısında bulundu. Schneider Electric ulaşılabilir sürdürülebilirlik hedeflerine sahip endüstriyel işletmelerin genel otomasyon, dijital enerji ve inovasyon sayesinde global ekonomik toparlanmaya liderlik edeceğine ve bir yandan da doğal çevremizi koruyacağına inanıyor.

Schneider Electric Endüstriyel Otomasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Herweck, “Endüstride dijitalleşme doğrultusunda dev bir paradigma değişimi yaşanıyor,” dedi. “Yapay zeka, robotik, Nesnelerin İnterneti ve makine öğrenme ile başka inovasyonlarda ilerlemelere tanık olduk, ancak bunların tam potansiyeli kapalı endüstriyel sistemlerde gerçekleştirilemez. Bir sonraki verimlilik, esneklik ve sürdürülebilirlik düzeyine ulaşmak için cesur olmak zorundayız. Endüstriler birlikte çalışabilir teknoloji ve ortaklıkları kucakladığında, nelerin mümkün olduğunu yeniden hayal etmenin zamanı geldi. Genel otomasyonun yanı sıra operasyonel veri yönetimi ve endüstriyel yazılımın birleşimi üzerinden sunulan ve yakın geçmişte genişleyen kabiliyetlerimiz sayesinde müşterilerimize açık ve bağımsız iş ortağı olma taahhüdümüzü devam ettirerek pandemi sonrası dünyada gelişmek için ihtiyaç duydukları çeviklik ve esnekliği elde etmelerini sağlıyoruz.”

Geleceğin Endüstrileri

Schneider Electric yeni nesil endüstriyel dünyaya olanak sağlayacak bir dizi teklif ve iş ortaklığını açıklamaktan gurur duyuyor: 

  • EcoStruxure Automation Expert 21.1 üreticiler ve proses endüstrilerinin kademeli operasyonel ilerlemeler elde etmesine yardımcı olmak amacıyla üçüncü kişi çözümlerle kolayca entegre olan, donanımdan bağımsız bir otomasyon kontrol sistemidir. 
  • SM AirSeT orta gerilim anahtarlama donanımı, SF6 gazı yerine saf hava ve vakum kesintisi kullanmaktadır ve sürdürülebilirlik için büyük bir sıçrama niteliğindedir. Kullanıcıların sahip oldukları verilerin gerçek değerini ortaya çıkarması için dijital özelliklerinden tam olarak yararlanmasına imkan sağlar.
  • EcoStruxure Service Plan, uzaktan danışmanlık, yerinde destek ve koşula dayalı bakım üzerinden büyük endüstriyel oyuncular için 7/24 servis iş sürekliliği sağlamaya yardımcı olur. 
  • Service and Modernization Plan, üç ila yedi yıl arasında süren bir çözümdür ve şirketleri elektrik tesisatlarını modernize ederken sermaye giderleri baskısından kurtarmak için tasarlanmıştır.
  • Galaxy VL görev açısından kritik endüstriyel ortamlara yönelik bir trifaze kesintisiz güç kaynağıdır (UPS) ve hem enerji hem de proses verimliliğini destekler ve operasyonların esnekliğini ve güvenilirliğini iyileştirerek varlıkların Toplam Sahip Olma Maliyetini en aza indirir. 

Bu sayılanlar OSIsoft’ın operasyonel veri yönetimine yönelik birinci sınıf PI Sistemiyle AVEVA’nın lider endüstriyel yazılımının birleştirileceği yönündeki yeni duyurusuna ek niteliğindedir. Endüstriler bu sayede bilgiyle yapay zeka ve insan iç görüsünün birleşiminin gücünü kullanarak tasarım proseslerini sadeleştirebilecek, üretimi optimize edebilecek, enerjiyi azaltabilecek ve performansı en üst düzeye çıkarabilecektir. 

Genel otomasyon çağrısı 

Schneider Electric global ekonomik toparlanmayı güçlendirmek ve üretim ve proses endüstrilerini geliştirmek için daha güçlü endüstriyel iş birliği çağrısında bulunuyor ve işletmelerin genel otomasyon, sürdürülebilir verimlilik ve dijitalleşmeyi benimsemesini istiyor. 

Schneider Electric modern çeviklik ve esneklik ihtiyaçlarının karşılanması için sektörü temelde yatan teknolojiyi geliştirmeye davet ediyor. “Açık otomasyon” bugünkü haliyle yeterince açık değildir çünkü şirketler inovasyondan çok satıcıya bağımlılığa öncelik veren otomasyon çözümleriyle kısıtlıdır. Genel otomasyon ise bunun aksine IEC61499 standardı sayesinde birlikte çalışabilir “tak ve üret” otomasyon yazılımı bileşenlerinin dünyasıdır. Yeni nesil endüstriler için, on yıl önce imkansız olan ve verimlilik ile sürdürülebilirlik konusunda kademeli iyileştirme sağlayan taşınabilir uygulama yazılımları önemli bir unsurudur. EcoStruxure Automation Expert, Schneider Electric’in genel otomasyon vizyonuna dayalı ilk teklifidir.

Sektörün önde gelen teknoloji pazarı araştırma şirketi ARC Advisory Group (ARC), Genel Otomasyona Giden Yol başlıklı raporunda sektörün Genel Otomasyon sayesinde yılda 20 – 30 milyar dolar tasarruf edebileceğini belirtiyor. ARC’a göre pilot testler birim başına 1 milyon dolar sermaye gideri tasarrufu ve daha yüksek düzeyde işletme gideri tasarrufu sağlandığını gösteriyor.

Schneider Electric etkinlikte ortak ülke Endonezya’yı temsil ediyor

Endonezya Cumhuriyeti Endüstri Bakanlığı etkinlikte dördüncü sanayi devriminin Endonezya’daki uygulamasını göstermek için Schneider Electric’in Batam’da bulunan ve Dünya Ekonomi Forumu tarafından tanınan Akıllı Fabrikasını seçti. Şirket etkinlikte Endonezya Standında Endüstri Bakanlığına eş sergici olarak eşlik etti. Schneider Electric ayrıca Hannover Messe içerik yayını kapsamında Batam’daki Akıllı Fabrikasına sanal gezi düzenledi.

Schneider Electric 2018 yılında başlayan “Endonezya 4.0 Programı” inisiyatifi kapsamında Endonezya Cumhuriyeti Endüstri Bakanlığıyla devam eden bir stratejik ortaklığa sahiptir. Schneider Electric Hannover Messe 2021’le birlikte Endonezya Cumhuriyeti Endüstri Bakanlığıyla yeni bir beş yıllık Mutabakat Anlaşması imzalayarak bir Dijital Kabiliyetler Merkezi geliştirilmesi ve Endüstri Bakanlığının Endüstriyel Meslek Programı 4.0 ile ilgili üniversite düzeyinde bir müfredat eğitim programı gerçekleştirilmesi konusunda iş ortağı olmuştur.

Schneider Electric ana Hannover Messe oturumları 

Şirket geçtiğimiz yıl boyunca sağladığı çeviklik ve adaptasyonu Schneider Electric konuşmacıları, müşteriler, AVEVA da dahil olmak üzere iş ortakları ve sektör uzmanlarının katıldığı açılış sunumları, inovasyon oturumları, panel tartışmaları ve röportajlarla kutladı. 

13 Nisan Salı

İnovasyon Oturumu: “Endüstriyel sorumluluk – Karbonsuzlaşma ve kaynak tasarrufu için bir yol haritası” oturumunda Schneider Electric uzmanlarına aşağıdaki kişiler eşlik etti:

  • Danya Liu, CFA, BloombergNEF’te Dijital Endüstri Ortağı, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konularını ele aldı.
  • Paul Roerhs, Microsoft’ta Endüstri Dijital Strateji ve Üretim Endüstrisi İdari Direktörü,veri toplama ve kullanma ile sürdürülebilirlik istekleri konusunda müşterilerle ilişki kurma konularını ele aldı.

14 Nisan Çarşamba

ÖZEL AÇILIŞ KONUŞMASI: “Akıllı ve Yeşil, Dijital ve Elektrikli Jean-Pascal Tricoire, Schneider Electric Başkanı ve CEO’su 

“Panel: Endüstriyel dünyanın açık işletim platformlarıyla nasıl gelişebileceğini göstermek için genel otomasyonla ilgili bir tartışmaya ARC Advisory tarafından moderatörlük yapıldı. “Alışılagelmişin Dışında Bir Endüstriyel Otomasyon” başlıklı panelin katılımcıları arasında Schneider Electric müşteri ve iş ortakları GEA WestfaliaWood ve Master Systèmes yer aldı.”

Panel: Schneider Electric Baş Strateji ve Sürdürülebilirlik Sorumlusu Olivier Blum’un endüstriden başka konuşmacılarla birlikte iklim nötrlüğü elde etmeye yardımcı olan teknolojileri ele aldığı İklim Nötrlüğü – Yeni Uluslararası İttifak

Write A Comment