Türkiye’nin ilk ve tek ödeme sistemleri yarışması olan “PSM Ödülleri”nin kazananları açıklandı. Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, yapay zekâ destekli müşteri memnuniyeti ölçüm projesi PULSE ile “Yenilikçi Müşteri Deneyimi Etkileşimi” kategorisinde altın ödüle layık görüldü.

Finans ve teknoloji sektörünün gelişmesini hedef alan yenilikçi ürün ve hizmetleri geliştirme ve iyileştirme çalışmalarını desteklemek amacıyla sektörün en inovatif projelerini ödüllendiren PSM Awards 2020’nin kazananları, 28 Aralık’ta online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, yapay zekâ destekli müşteri memnuniyeti ölçüm projesi PULSE ile Altın PSM Ödülü’nün kazananı oldu. “Yenilikçi Müşteri Deneyimi Etkileşimi” kategorisinde ödüle layık görülen PULSE Projesi, Multinet Up’ın mükemmel müşteri deneyimi hedefi doğrultusunda, müşterilerin memnuniyet seviyelerini yapay zekâ teknolojisi ile belirlemek, müşteri memnuniyetini artırmak için geliştirildi. 

PULSE projesi ile Multinet Up müşterilerinin etkileşim anındaki gerçek zamanlı duygu durumu ve memnuniyet seviyesi ölçülüp skorlanabiliyor.

Ödül töreninin ardından açıklamada bulunan Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, “Multinet Up olarak en iyi teknoloji altyapılarıyla geliştirdiğimiz yeni nesil çözümlerimizi müşterilerimize kusursuz bir deneyim ile sunmaya çalışıyoruz. Bu doğrultudaki çalışmalarımız kapsamında bir start up iş birliği ile hayata geçirdiğimiz Pulse Projesi’nde, müşterilerimiz ile yazılı kanallarda yapılan iletişimler, Doğal Dil İşleme (NLP) yöntemiyle incelendi ve içeriklerin olumsuzluk seviyesine göre bir Yapay Öğrenme Modeli kuruldu. Pulse Projesi ile müşterilerimizin olumsuz içeriğe sahip talep ve isteklerini henüz şikâyet seviyesine ulaşmadan önceliklendiriyoruz ve memnuniyetsizliği ortadan kaldıracak kalıcı çözümler sunuyoruz. PULSE projesi ile zaten yüksek olan müşteri memnuniyet skorumuzu daha da yükselttik. Bu başarının teknoloji ve finans sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan PSM Ödülleri’nde tescillenmesi ise ayrıca gurur verici oldu. Projede emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Write A Comment