Siber Yazılım’ın referansları arasına Türkiye’nin öncü lojistik şirketlerinden Globelink Ünimar da eklendi. Dijital altyapısını Siber Yazılım’ın programları ve entegrasyonları ile güçlendiren şirket, müşteri, tedarikçi ve kurum içi işleyişini tek ekran üzerinden yönetecek. 

Siber Yazılım CEO’su Kenan Çelik, anlaşmaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, pandemi döneminde lojistiğin öneminin çok daha iyi anlaşıldığını belirtirken, süreçleri dijitalleştirerek lojistiği daha hızlı işler hale getirmeye odaklandıklarını ifade etti. Çelik, “Globelink Ünimar ile iş birliğimiz de bu kapsamda gelişti. Dijitalleşmeye ve çözüme önem veren, global ortaklı bir lojistik şirketinin bizi seçmesi, bizim başarımız kadar yerli lojistik yazılımların gücünü de ortaya koyar nitelikte.” dedi.

Çelik ayrıca pandemi sürecinde başlayan iş birliği sürecine de değindi, “Uzaktan çalışmanın gereklilik haline geldiği bu dönemde, 300’den fazla kullanıcıya online olarak programlarımızın kullanımı konusunda eğitimler verdik ve sorunsuz şekilde kullanıma geçilmesini sağladık. Yazılımlarımızın etkinliği sayesinde, uzaktan çalışma daha kolay ve sistemli hale geldi.”

20 yılı aşkın süredir lojistik sektörüne özel yazılımlar geliştirdiklerini anımsatan Çelik, müşterilerinin iş yapış şekillerini kolaylaştıran, zaman ve maliyet avantajı kazandıran çözümler sunduklarının altını çizdi.

“Dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarımız sürecek”

Globelink Ünimar Kurucu Ortağı Cihan Yusufi, Türkiye’de bulunan on ofisleri ve geniş acente ağı ile yerel ve global lojistik taleplerine cevap verdiklerini ve hızlı, esnek ve güvenilir hizmet anlayışıyla sektörde çeyrek asrı geride bıraktıklarını belirtirken, dijitalleşmeye ve teknolojik dönüşüme ciddi yatırımlar yaptıklarını belirtti. 

Yusufi “Siber Yazılım ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğine çok önem veriyoruz. Tedarik zincirinin ve yönetiminin kusursuz işlemesi adına dijital gelişmelerden en üst seviyede faydalanmaya devam ediyoruz. Lojistik operasyonlarımızı sürdürülebilir, kesintisiz ve verimli şekilde her yerden yönetebilmek bizi rekabette bir adım daha öne geçirecektir. Paydaşlarımıza tüm dünyada entegre lojistik çözümleri sunan bir şirket olarak dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarımızı bundan sonra da sürdüreceğiz.” görüşünü paylaştı.

“Tüm Hizmetler Tek Ekranda”

Siber Yazılım, Globelink Ünimar’a tüm taşıma modlarındaki operasyonlarının yönetiminin yanı sıra araç ve ekipman takipleri, depo yönetimi, finans, muhasebe ve insan kaynakları programları ile entegrasyon konularında hizmet verecek.  

Ünimar markasıyla 1994 yılında kurulan şirket, 2011 yılında Singapur merkezli CWT Globelink PTE Ltd. ile yapılan ortaklık sonrası Globelink Ünimar adını aldı.

Write A Comment